top of page

RESİMLER

Ahşap Kereste

İnşaatlık kereste sektörün hammaddesi olarak kullanılır. İnşaat sektöründe verimli çalışmanın kurallarından bir tanesi doğru kerestenin kullanılmasıdır. Öncelikli olarak tomruk halindeyken kaliteli ağaçlardan elde edilen ham maddeler marangozların ve ustaların ellerlinde işlenerek kullanılabilir hale getirilir.  5×5 ebatlarında kullanılacak olan keresteler sağlam olmasıyla da ön plana çıkarlar. Fakat farklı aşamalar için tercih edilen seçeneklerinin de olduğunu biliyoruz.

Günümüzde en çok kullanılan kereste hangisi derseniz 5×10 çam ağacından yapılmış olanları söyleyebiliriz. Ancak tüm iğne yapraklı olan ağaç yapılarda kullanılmaya elverişlidir. Kerestenin inşaatlarda kullanılmasının en önemli nedenlerinin başında sağlam ve dayanıklı olması geliyor. Her türlü dış hava koşullarına uygun olduğu için inşaatlarda kereste kullanılır. çatı iskele, vs. gibi kullanım alanlarının mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

İnşaatlarda kereste kullanılmasının en önemli nedenlerinden biride tekrar kullanılabiliyor olmasından kaynaklanır. Kereste inşaatta kullanılacak olan alana göre kolaylıkla kesilebileceğinden ya da eklenebileceğinden dolayı diğer ürünlere göre çok daha fazla tercih edilir.

beton-vibratoru-kendinden-konverotrlu-220v-vibrator.png

   2.YIL GARANTİ BETON VİBRATÖRÜ

  • Konutlar, villalar, iş ve alışveriş merkezleri, hastane sağlık tesisleri vb. projelerde kullanılır.

  • Teleskobik Boru Dikme Döşeme Kalıpları, h=4mt ve altındaki her türlü döşeme planına uyumludur.

  • İsteğe göre düz başlıklı, U başlıklı ve geniş başlıklı olarak üretilir.

  • Plywood, H20 ahşap kirişler veya 10/10 ahşaplarla desteklenir.

  • Ana taşıyıcı (mahya) H20 Ahşap kirişler dörtyollu başlıklara veya 10/10 ahşap ve azmanlar U başlıklara oturtulur.

  • Döşeme yüklerine göre mahya ve ızgara aralıkları ile aralıkları ayarlanabilen kullanımı, değişikliklere çok uygun bir döşeme kalıp sistemidir.

İNSTAGRAM SAYFAMIZ

bottom of page